header
Úvod » PRVNÍ Plná miska BRNO

Akce Plná miska 30.-2. října 2010

První Plná miska proběhla ve dnech 30.-2.10. 2010. 

Několik měsíců jsme vybírali všechny možné věci od dárců, sešlo se veliké množství krásných věcí....knížky, cd, textil, šperky, ruční výrobky, pletené, šité, malované.., obrázky, bižu, keramika, domácí potřeby, plyšáci, věci pro psy a kočky a desítky dalších krásných věcí.

Součástí bazárku, který probíhal v krásných prostorách v centru Brna na ul. Jánská 12 v galerii Artissimo, byla vegetariánská ochutnávka.

Večerní kultura byla také velmi výživná - tance, autorské čtení nositele ceny Magnesia Litera Pavla Goebla. muzikálové písně studentů muzikálového herectví, orientální tanečnice, divadlo DSEK, Oorphane a Čamúza, vernisáž a zahrály kapely Matez Durmaj, Laf-Laf a naši milí Crash Road.

Veškerý výtěžek byl věnován kočkám a psům, nebyla placena žádná agenda, a všem pomocníkům, kteří vystoupili, prodávali, vozili, nosili, vyráběli a přišli nakoupit, děkujeme!

 

Poděkování z Brněnského Maxe:

Úspěch akce byl nečekaný, tedy pokud mohu mluvit za sebe a mého muže. Zájem veřejnosti, návštěvnost, to vše dělalo radost mě, organizátorům, účinkujícím a pomocníkům. Já sama jsem se díky onemocnění páteře akce nemohla zůčastnit. Výtěžek akce byl rozdělen na polovinu mezi oba subjekty a přinesl našemu sdružení částku 35 639,- Kč a to ve chvíli, kdy je finanční situace našeho sdružení velmi nepříznivá.

Na co jsme částku použili? Na zaplacení nejnutnějších veterinárních úkonů, na které kočičky dlouho čekaly, na nejnutnější léky a zbylo i na konzervy, které stále chybí. Ačkoliv se snažíme šetřit, kde se dá, tento rok činí měsíční náklady depozita 49 500,-Kč. Tyto výdaje zahrnují veterinární úkony, léky, krmivo, stelivo, čistící a dezinfekční prostředky. Nejsou zde zahrnuty náklady na vytápění celého objektu /osm místností je pro kočky/, který kočky obývají, spotřeba vody, nákup přepravek, hospitalizačních boxů, pelíšků, záchodků, architektura pro kočky, škrabadla, odpočívadla, náklady na přepravu zvířat, nejsou zde zahrnuty žádné řemeslnické práce ani materiál, žádní zaměstnanci ani administrativa, náklady na telefon či provoz stránek. Na druhé straně stojí přijmy sdružení - dary, které činí 16 400Kč měsíčně. Nevyužíváme žádného grantu, naše sdružení není finančně podporováno městem ani městskou částí. Z uvedeného je pochopitelné, že naše finanční situace je velmi nepříznivá a že jsme akci Plná miska vděčni za to, že vůbec bylo z čeho zaplatit nejnutnější.

Nevím, jak poděkovat. Pro mne je nepochopitelné, že lidé věnují čas, energii, svůj um a peníze do akce ve prospěch zvířátek v péči dvou zařízení. A nejde "jen" o finanční podporu, mám na myslí tu chuť investovat se do dobré věci.

Moc děkujeme za všechny kočičky depozita, za všechny kočičky, o které pečujeme a krmíme v ulicích Brna.

Elen Maňasová, Brněnský Max - domov pro kočky